İletişim:

Youtube'a Nasıl Girilir? - YouTube Girmenin Yolları 3 yorum.

Bu Yazı Hakkında

Kazım Kabul

27 Mart 2014 Perşembe


Öne Çıkan Resim
Youtube'a Nasıl Girilir? - YouTube Girmenin Yolları

Türkiye'de YouTube'a giriş de artık yasak. Ama bu, YouTube'a giremeyeceğiniz anlamına gelmiyor!

Türkiye'de engelli siteler arasına Twitter'dan sonra dev video paylaşım sitesi YouTube da eklendi. Elbette bu yasağın çok uzun sürmemesini umuyoruz, ancak engelin kalkmasını beklemeden YouTube'u kullanmak istersek, ne yapabiliriz?

Youtube’a 27 Mart 2014’te düşen ses kayıtlarından sonra bir anda hiçbir mahkemeye başvurulmadan TİB tarafından kapatılan Youtube’a girmenin basit yolları var.

Önümüzde iki yol var: DNS sunucularını değiştirmek veya VPN'lerden faydalanmak. Birinci yöntem çalıştığı sürece, VPN'lerle uğraşmanıza gerek yok. Basit bir ayar değişikliğiyle YouTube'a erişebilirsiniz. Ancak Twitter'a bu yolla ulaşamayacaksınız. YouTube'un IP'lerinin de engellenmesi halinde, DNS değiştirme yöntemi işinize yaramayacak. Bu durumda en garantili yol, size YouTube ve Twitter'a farklı bir ülkeden erişim sağlayacak VPN'leri kullanmak.

DNS Değiştirmek!

Şimdilik DNS ayarlarımızı değiştirerek ulaşabileceğimiz Youtube için artık maalesef hepimizin ezberlediği 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 kurtarıcı olacaktır.
Youtube'a Nasıl Girilir? - YouTube Girmenin Yolları

Bedava VPN: ZenMate!

Youtube'a Nasıl Girilir? - YouTube Girmenin Yolları

Chrome, özellikle eklentileri sayesinde giderek daha da popüler hale gelen bir tarayıcı. İşte bu tarayıcı, özellikle Twitter ve benzeri erişim yasaklarını günlük hayatın bir parçası haline geldiği ülkemizde artık daha özel bir yere sahip. Neden mi? Tabii ki ZenMate isimli eklenti yüzünden...

ZenMate, Chrome Web Store'dan ücretsiz olarak, sadece 30 saniyede kurabileceğiniz ve size yasaklı sitelerin kapısını sonuna kadar açan güzel bir VPN çözümü. Kurulumun ardından Chrome'un araç çubuğuna yerleşen simge, size farklı lokasyonlardan farklı sunucu alternatifleri sunuyor. Bu alternatiflerden birini seçip Twitter'a girmeyi deneyin; ZenMate'in ne kadar basit ve kullanışlı olduğunu görün.

Paylaş

Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş
Google+'da Paylaş

İlgili Yazılar

Youtube'a Nasıl Girilir? - YouTube Girmenin Yolları hakkında 3 yorum var.

  1. teşekkürler deneyeceğim.

    YanıtlaSil
  2. Twitteri kapat anlarımda youtube neden kapatıyorsunuz .

    YanıtlaSil